Menu

Hakkımızda

KELEBEK ETKİSİNDEKİ YAŞAM ALANLARININ YARATICISI;
MİMAR PAMİR VEFKİOĞLU

Dünyaca ünlü markaları bünyesinde bulunduran, ithal aksesuarların yanı sıra kendi imzasını taşıyan koleksiyonları ile dekorasyonda A’ dan Z’ ye pamir-hanimhizmet veren Villa Pamir, Mimar Pamir Vefkioğlu’nun 30 yıllık tecrübesinin eseri…
Bugünkü başarısının tesadüf olmadığının sinyallerini, daha küçük bir çocuk iken yaptığı çizimler ile veren Pamir Hanım’ın, inşaat mühendisi olan babasının projelerine yardım ederken keşfedilen yeteneği, bugünün başarı hikâyesinin kaynağı.
Devlet Güzel Sanatlar Akademisi Mimarlık ve Dekorasyon Bölümü mezunu olan Pamir Vefkioğlu, eğitiminin ardından, mesleğine olan aşkı ile zaman kaybetmeden atıldığı profesyonel çalışma hayatına “Villa Pamir” markasını yaratarak başladı.
Villa Pamir; 1984 yılında Ali Rıza Çarmıklı’nın isim babalığında, Maçka ‘nın elit ortamının o yıllarda çok daha fazla hissedildiği Abdi İpekçi Caddesi’ nde açıldı. Abdi İpekçi’ de bulunan lokasyonunu bir öneri ile Bağdat Caddesi’ ne taşıyan Pamir Hanım, ilginin yoğunluğu üzerine diğer mağazayla birlikte atölyeleri de karşıya taşımaya karar verir.
Villa Pamir; oturma gruplarından aksesuarlara, yemek takımlarından yaşam alanlarında ihtiyaç duyulan her türlü üründe sizi ve ruhunuzu yansıtan tasarımlar sunuyor. Mimar Pamir Vefkioğlu’ nun tasarımları; mekânlara rahatlık, fonksiyonellik ve estetik çizgileri ile hayat veriyor.
Güzellik ve sıcaklığın klasik veya minimalist, her tarzda yakalanabileceğini vurgulayan Pamir Vefkioğlu, projelerinde yaşam alanlarında sıcaklığını ve sahibini yansıtan karakteristik tasarımlar yapıyor.
Her şeyin tatlı bir harmanını seven Mimar Vefkioğlu, çizgilerin yalınlığını yumuşak ve iç ısıtan dokular ile buluşturarak, yaşam alanlarında sıcak geçişlerin yaşandığı bir atmosfer yaratıyor.
Mekân tasarımlarına, işe daha proje aşamasındayken başlayan Pamir Hanım, kendisini evin her noktasına uçabilen bir kelebeğe benzetiyor. Böylece evi her açıdan ele alan Pamir Hanım, tasarım fikirlerini o anda belirliyor ve bir arı misali atölye aşamasına geçiyor.
Dünyadaki son trendleri Avrupa ve Amerika’ daki dekorasyon fuarları ve müzayedeleri gezerek takip eden Pamir Hanım, Türkiye’ de imal edilemeyecek ve kendisini etkileyen özel tasarım ürünlerini tercih ederek, Villa Pamir aracılığı ile dekorasyonda farklılık arayanların beğenisine sunuyor.
Feneryolu’ndaki mağazasında klasik, dömiklasik ve deri ürünler sergilenirken, yoğunluklu olarak konsept ürünler kimlik kazanıyor.
Pamir Hanım’ın; Domus Academy’ de mimarlık eğitiminin ardından Giugiaro Architettura’ daki deneyimleri ile tasarım dünyasına farklı bir perspektif katarak başarılı çizgisiyle fark yaratan kızı, Mimar Perim Leyla Vefkioğlu da, proje bazlı çalışmaların yanı sıra kişiye modern özel tasarımlar da yapıyor. Şehir evi, orman evi, dağ evi ve deniz evi konseptleri adı altında yapılan projeler ile hayalinizdeki yaşam alanı Villa Pamir imzası ile gerçeğe dönüşüyor.
Maitland Smith, Hictory Chair, Decorative Crafts, Tyndale, Lane Venture, Fine Art, Fair Field, Franco Ballerini, Epoca, Barj Buzzoni, Maison Claire, Hummel, Mechini Sergio gibi seçkin markaların koleksiyonları ile de mobilya, aksesuar, kumaş ve göz alıcı aydınlatma seçenekleri sunuyor.