Menu

Tarihçe

1984 yılında Maçka’da Ali Rıza Çarmıklı’nın isimlendirdiği İstanbul’un seçkin ailelerine hizmet vermeye başlayan Villa Pamir, aynı yıl kendi zanaat atölyesini kurarak ilk tasarımlarını da hayata geçirmiş oldu.

Zamanla Mimar Pamir Vefkioğlu’nun dekorasyon anlayışının İstanbul’un köklü semtlerinden sonra yeni yerleşim merkezlerine de yayılması ile İstanbul Kadıköy  Sahilyolu’nda daha büyük bir mağaza alanına geçildi.

Halen Kadıköy yakasında hizmet veren Villa Pamir; 30 yıllık süreçte projesi tamamlanan sayısız tarihi yalı, villa ve Anadolu Yakası saray düzenleme ve dekorasyonları ile yüksek kaliteli üretim ve dekorasyon anlayışını betimlemiş oldu.

Her projede çok hassas davranan Mimar Pamir Vefkioğlu, sanatsal ayrıntılardan vazgeçmeden, malzeme, teknik ve stilleri buluşturarak, tasarım ve el işçiliğini yeniden yorumlamış oldu.

Louis XV, Louis XVI, Regency Dönemi ve İngiliz stillerinden de etkilenen Mimar Pamir Vefkioğlu, Villa Pamir imzasına yakışan modern yorumlarla genç neslin de dömi-klasik anlayışına çarpıcı yenilikleri getirmiş oldu.